Juniorky v Kylešovicích a v Hlučíně

21.03.2010 18:59

KYLEŠOVICE 14.3.2010

K prvním utkáním finálové skupiny nastoupily naše hráčky v tělocvičně soupeře v neděli 14.3.2010. Na naše hráčky čekaly Kylešovice, které ve své skupině neprohrály ani jeden zápas. Nastoupily jsme s odhodláním bojovat o každý míč. V prvním setu jsme soupeřky svou hrou zaskočily a tento set vyhrály 25:18. Bohužel v dalších setech jsme zbraň na soupeřky nenašly a utkání tak prohrály 1:3 (-18,17,15,17).

Ve druhém utkání jsme opět nastoupily s nesmírným nasazením a s chutí Kylešovicím vrátit porážku. První set jsme opět vyhrály 25:20,ve druhém setu jsme udělaly příliš mnoho chyb. Zlomový byl set třetí, ve kterém nám chybělo trochu štěstí a prohrály jsme jej 26:28. Čtvrtý set byl velice vyrovnaný, bohužel jsme na soupeřky opět nestačily a prohrály jej 23:25.

HLUČÍN 21.3.2010

Do Hlučína jsme odjížděly v sedmi, oslabeny o dvě hráčky Sylvu a Zuzku. Družstvo doplnila Terka, která hraje za družstvo žákyň. V Hlučíně na nás čekala házenkářská hala s vysokým stropem. Věděly jsme, že budeme mít problémy s orientací a přízpůsobení se prostředí - s naší tělocvičnou na Morávce, nemluvě o katastrofálních podmínkách pro trénování v Raškovicích, se tyto prostory nedají srovnávat. Nepříjemné bylo pro nás také velice hlučné obecenstvo z řad mužského pohlaví, které vytrvale povzbuzovalo své domácí hráčky.

Jako již tradičně se nám podařilo soupeřky zdolat kvalitní hrou v prvním setu (25:22). Ovšem tuto hru se nám již nepodařilo udržet do dalších dvou setů, příliš jsme chybovali v poli a na podání a oba sety prohrály 22:25 a 16:25. Po malé změně v postavení a výborným podáním Verči se nám podařilo výsledek ve čtvrtém setu otočit na naši stranu a Hlučín jsme porazily 25:19. V rozhodujícím tiebreaku jsme neponechaly nic náhodě a soupeřky porazily také díky kvalitnímu podání Idy 15:9. Celkově tedy výhra v prvním utkání 3:2.

Naši tradici vyhraného prvního setu jsme neporušily ani v následujícím druhém utkání,kdy jsme soupeřky porazily 25:20. Ve druhém, kdy opět naše hráčky přiliš kazily v poli, nás soupeřky dostaly do tlaku a prohrály jsme 19:25. Naštěstí jsme v dalších dvou setech vzpamatovaly, zkusily jsme další možnou variantu v postavení (Ida na "účku" a Danka nebo Terka na "smeči"). což možná také přespělo k výhrám v obou setech (25:14, 25:22) a k celkovému vítězství 3:1.

Z Hlučína si tedy odvážíme 4 body.

DALŠÍ UTKÁNÍ NÁS ČEKAJÍ JIŽ V TĚLOCVIČNĚ NA MORÁVCE, PŘIJĎTE NÁS POVZBUDIT V NEDĚLI 28.3.  A 11.4.2010 V 10.00 HODIN.