ÚNOR 2018

17.2. mladší žačky tentokrát ve skupině B nestačily svou bojovností na týmy Karviné 1:2, Kopřivnice 0:2 a Bílovce 0:2. Svou obranou a pohybem v poli jsme dokázali hrát vyrovnaná utkání se všemi týmy, bohužel v koncovkách jsme nedokázaly hrát bez chyb, které vždy rozhodly o vítězi v utkání.
 
9.2. OP trojky - všechna 3 družstva VK Raškovice se zúčastnily dalšího kola okresního přeboru mladšího žactva v trojkovém volejbalu. V tělocvičně ZŠ Komenského ve Frýdlantě n/O se odehrala utkání skupin A,B,C. Naše družstva A a B bojovala o své co nejlepší umístění ve skupině A, družstvo C (chlapci) hráli ve skupině B. Po velmi vyrovnaných utkáních hraných na 2 hrané sety do 15 bodů se3 remízami a 1 výhrou družstvo VK Raškovice A skupinu vyhrálo, a jen horším poměrem míčů skončilo družstvo B na druhém místě. Chlapci v pětičlenné skupině B obsadili se dvěma výhrami, jednou remízou a jednou prohrou 3.místo ve skupině. O konečné celkové umístění v tabulce, kde prozatím máme drusžtva na 2, 5 a 9.místě, rozhodně poslední březnové kolo. Držíme palce :-) 
 

LEDEN 2018

28.1. v neděli se přiliš nedařilo V OKRESNÍM PŘEBORU V PALKOVICÍCH našemu smíšenému týmu, který bohužel prohrál 2x 1:2 a 2x 0:2 a sestupuje ze skupiny A do skupiny B
 
27.1. mladší žačky nám udělaly radost. Svým pozitivním přístupem, radostí ze hry a skvělým vzájemným povzbuzováním dokázaly vyhrát všechna utkání skupiny C poměrem 2:0 a postoupit tak zpět do skupiny B. Základní sestavu, kterou tvoří 4 hráčky ze 7 třídy, jedna ze 6 a jedna z 5. třídy doplňovalo dalších 5 hráček z páté třídy. Všem patří poděkování za hezký výkon a gratulace k postupu. 
 
21.1. Starší žačky hrály svůj další turnaj krajského přeboru ve Frenštátě p/Radhoštěm. Ve skupině B odehrály 3 utkání, z nichž 2 vyhrály 2:0 s Frenštátem p/R. a 2:1 s Orlovou. Svou hezkou hrou, kterou předvedly v prvním zápase, mohly děvčata porazit i tým z Kopřivnice. Bohužel výkon hráček měl s přibývajícími odehranými míči sestupnou tendenci a skvělý výkon v dalších utkáních již nepředvedly, přibyly chyby na podání a nepřesný příjem. S Kopřivnicí prohrály 0:2 po však velmi vyrovnaných setech 21:25, 24:26.
 
21.1. Na barevném minivolejbale v Palkovicích jsme opět posbírali  několik zlatých a stříbrných medailí. Ve žluté 1. místo - Bonková Stela+Strnadlová Gabriela, 2. místo - Klanica Jakub+Surmová Eliška, v oranžové 1. místo - Lotka Pánková+Sára Kožušníková, v červené barvě  - 2.místo: Peterová Natálka+Babulíková Anička a v zelené 1. místo. Vanessa Strašilová+ Simonka Blahutová+Bára Kotásková a 2.místo:Kožušník Walda+Dorociak Dominik + Garba Tomáš.
Fotka uživatele Green Volley Beskydy.
 
11.1. OP trojky - VK Raškovice pořádal další kolo okresního přeboru mladšího žactva v trojkovém volejbalu. V raškovické haly se utkalo celkem 10 týmů skupin A a B, ve kterých hrají všechny 3 družstva VK Raškovice. Hrálo se na 4 kurtech 4,5 x 6,0 m. Ve skupině A hrálo naše družstvo B (Terka, Simča, Matěj, Šimon), a umístilo se na 2. místě v této skupině. Celkově výsledkem potvrdilo 2. místo v celkovém pořadí soutěže. Ve skupině B hrálo družstvo A (Vendy, Vanes, Bára), které v předcházejícím kole sestoupilo a družstvo chlapců C (Tom, Walda, Dominik, Staník, Danek). 
Áčko skupinu vyhrálo a postoupilo tak do nejlepší skupiny A, Céčko se umístilo na 3. místě. Všem družstvům gratulujeme k výsledkům a chválíme za bojovné výkony s chutí hrát co nejlépe. Rozhodčím z řad trenérů VK Raškovice děkujeme za pomoc s organizací.
 
4.1. ŽENY - k prvnímu utkání v roce 2018 nastoupily za VK Raškovice naše ženy v tělocvičně v Palkovicích. Po prvním velmi vyrovnaném prvním setu, který raškovické ženy vyhrály 26:24, již ve dvou dalších setech nedaly soupeřkách šanci a utkání tak hladce vyhrály 3:0 (24,21,11). Družstvo se prostřídalo ve složení: Eva, Věrka, Verča J., Verča B., Terka, Pája, Lenka a Šárka

PROSINEC 2017

29.12. Na vánočním turnaji VK Raškovice se sešlo rekordních 35 hráčů nad 15let a min.10 diváků z řad členů VK a jejich rodinných příslišníků. Hrálo se v 6 skupinách po 6 nebo 5hráčích, každý s každám na 2 hrané sety do 15 bodů. Složení drusžtev bylo losováno podle výkonnosti, věku a pohlaví tak, aby družstva byla maximálně rovnocenná. Turnaj zahájil, ukončil a ceny předal předseda VK, Zbyněk Sonnek. Podávalo se vánoční cukroví, čaj,pivečko, apod. Všichni si turnaj pořádně užili, všetně těch, kteří si přišli zahrát po mnoha letech. Jsme rádi, že zúčastnění si udělali, před přivítáním nového roku, čas a chuť na volejbal a společně strávili pár hodin volejbalem v kruhu přátel a členů VK. Podrobné informace o průběhu a výsledcích turnaje najdete zde.
 
 
21.12. Na vánočním turnaji se sešlo 24 dětí VK a 21 dospělých a dětí z řad rodičů, sourozenců a příbuzných. Rodinné dvojice nebo dvojice hráček hrály ve 3 kategoriích (skupinách) - přípravka, mladší žactvo a starší žactvo. Podrobné informace o průběhu a výsledcích turnaje najdete zde.
 
 
20.12. přípravka a mladší žactvo v počtu 36 dětí se zúčastnilo vánočního turnaje O pohár škol, který zorganizoval pro školy Frýdku-Místku klub Green Volley Beskydy. Turnaje se děti našeho klubu zúčastnili ve spolupráci se školou ZŠ Raškovice, kterou reprezentovali.

Zastoupení jsme měli ve všech hraných barvách. Děti se bavily během dopoledne nejen volejbalem, ale zpestřily si hru také zpíváním koled do mikrofonu, takže nálada byla opravdu vánoční.

Naši volejbalisté nezklamali a odvezli si celkem 11 cenných umístění - medailí. Dvě raškovická děvčata byly vyhlášena nejlepšími hráčkami barvy a dostala hezkou trofej. A krásnou tečkou nakonec bylo převzetí poháru za 1. místo v celkovém umístění mezi školami. Děti z něj měly velkou radost.

 
16.12. mladší žačky sehrály utkání dalšího kola krajského přeboru, tentokrát ve skupině B. Bohužel se děvčatům nedařilo, tým oslaben o hráčky Báru a Sáru se nedokázal vzchopit v silné konkureci skupiny B (Karviná, Kopřivnice, Krnov)ani v jediném utkání a všechny prohrál. Bohužel jsme nemohli uplatnit naši silnou stránku, kterým je podání vrchem (vedení MS KVS nesmyslně upravuje pravidla volejbalu a vrchní podání ve skupinách B,C,D je zakázalo). Se spodním podáním mají děvčata problém - jak s jeho provedením (nižší strop), tak s příjmem. Družstvo tedy bude 27.1. v naší hale bojovat o postup zpět do skupiny B. Věříme, že je přijdete VY fanoušci volejbalu, VK Raškovice a rodiče podpořit do naší víceúčelové haly a vytvoříte děvčatům příjemné domácí prostředí, které by jim mělo pomoci k lepším výsledkům. V celkovém pořadí jsme ze 3. místa spadli na 5.místo.
 
13.12. Děti z přípravky z 1.-5.třídy sehrály utkání v barevném minivolejbale v rámci turnaje škol Slezské brány. Turnaj pořádala ZŠ Raškovice ve spolupráci s naším VK. Raškovické děti vyhrály zlatý pohár za nejlepší umístění družstev. Jednalo se o 2. ručník tohoto turnaje, kterého se tentokrát účastnilo 5 škol a 52 dětí, z toho 22 dětí z Raškovic. Na organizaci jako rozhodčí a vedoucí barev se podíleli hráči a hráčky VK Raškovice ze 6.-9.třídy.
 
11.12. ženy hrály své další utkání okresní soutěže žen s družstvem z Hnojníku v hale v Raškovicích od 18.00. Tento soupeř tentokrát nedal ženám šanci na výraznější úspěch. Ženy prohrály hladce poměrem 0:3. Aby si však spravily náladu pokračovaly ještě v tréninku hrou 4 proti 4.
 
10.12. starší žačky pod vedením Honzy sehrály napínavá utkání své skupiny ZKY-T2B s týmy Frenštát p/Radh. (výhra 2:1) a TJ Sokol Frýdek-Místek C (prohra 1:2). Překvapivě velice suverénně porazily družstvo Nový Jičín A (2:0). Ve druhé nejlepší čtyřčlenné skupině krajského přeboru tak zústávají. Ze skupiy sestupuje TJ Nový Jičín A a postupuje TJ Sokol Frýdek-Místek C. Naše družstvo bylo tuto neděli oslabeno o 3 hráčky základní sestavy a bylo doplněno 4 mladšími žačkami.
 
08.12. mladší žactvo - družstva C - KLUCI hráli další kolo okresního přeboru v trojkovém volejbalu skupiny B , které se konalo v hale ZŠ Komenského ve Frýdlantě n/O od 16.00-18.00hodin. Družstvo se ve skupině B umístilo na 3. místě a zústává ve skupině B.
 
07.12. mladší žactvo - družstva A (holky),B (smíšenky) hráli další kolo okresního přeboru v trojkovém volejbalu skupiny A , které se konalo v hale SPŠ v Místku od 16.00-18.45hodin. Družstvo A se umístilo na 5. místě a bohužel sestupuje do skupiny B. Družstvo B se umístilo na 3.místě a tím si upevnilo umístění mezi nejlepšími týmy ve skupině A. 
 
 
 
 
03.12. žactvo hrající okresní přebor v šestkovém volejbale sehrálo další kolo této soutěže, tentokrát byl pořadatelem VK Raškovice.z důvodů vytíženosti haly se hráli ve dvou tělocvičnách ZŠ Dobrá. Náš tým, přestože prohrál utkání s Valašským Meziříčím 1:2, si vítězstvím nad dívkami z TJ Sokol Frýdek-Místek 2:0 a nad chlapci z Red Volley Beskydy FnO 2:1 zajistil 2. místo ve skupině A a tím také celkově 2. místo v průběžném pořadí celé soutěže.

LISTOPAD 2017

27.11. ženy vyhrály v dalším kole okresního přeboru tentokrát bez větších problémů s mladým týmem z Frýdlantu n/O poměrem 3:1. Utkání se nrálo v 18.00 v hale v Raškovicích.
 
25.11. mladší žačky odehrály další kolo krajského přeboru, tentokrát v tělocvična vOrlové. Vyrovnaná utkání sehrála se všemi týmu první skupiny, ovšem ani jedno nedotáhla do vítězného konce. Družstvo tak sestupuje do druhé skupiny , z celkového počtu 4 skupin. Děvčata odehrála utkání v 6 hráčkách základní sestavy, která byla doplněna o 2 hráčky Emu a Lidku z přípravky, které se rozkoukávaly, co vše musí zvládnout, aby se mohly aktivně do hry krajského přeboru v šestkovém volejbalu zapojit, ale do hry na pár minut také zasáhly. 
 
25.11. děti z přípravky 1.-6.třídy se zúčastnili turnaje v barevném minivolejbale v Palkovicích. Celkem hrálo našich 29 dětí rozdělených do barev příslušné kategorii z celkového počtu 134 dětí. Nejlepší umístění: žlutá - 2.místo Novotná+Bonková,3. místo - Bártková+Strnadlová, červená - 1.místo Babulíková+Javorová, modrá 2.místo - Klega+Dorociak+Garba, Celkové výsledky zde
 
24.11. kluci a holky ze 4.-6. třídy se zúčastnili turnaje v zelené barvě v Janovicích. Z 8 zúčastněných týmů jsme obsadili 1.místo (Walda, Tomáš, Dominik), 2. místo (Ema, Anička, Natálka, Klárka), 5.místo (Sára, Lidka, Simča,Verča) a 6,místo (Šimon, Matěj, Vojta, Danek).
 
20.11.ženy hrály své další utkání okresní soutěže žen v domácím prostředí v hale v Raškovicích s drusžtvem z Palkovic. Bohužel opět prohrály prohrály poměrem 0:3, po setech 13:25, 29:31, 23:25.
 
12.11. žactvo hrající okresní přebor v šestkovém volejbale sehrálo další kolo této soutěže v Palkovicích. V 1.skupině, do které se probojovalo naše smíšené družstvo v rámci kvalifikace, prohrálo pouze s družstvem chlapců z Valašského Meziříčí. Dvěmi výhrami si zajistili celkové umístění v tabulce této soutěže 2. místo a setrvání v 1.skupině. Děkujeme p.Gucké za pomoc s dopravou.
 
10.11. přípravka, konkrétně 10 dětíi ze 4.-5.třídy se zúřastnily turnaje ve Frýdlantě n/O v tělocvičně ZŠ Komenského, který pořádal oddíl Red Volley Beskydy. V barvě oranžové reprezentovaly VK Raškovice Pánová Š., Novotná B., v barvě oranžovo-červené - Šokalová Adéla a Hostačná Veronika a v barvě červené Peterová Natálie, Babulíková Anna, Babulíková Ema, Hlisnikovská Ludmila, Strnadel Daniel a Kohut Matěj. Ve všech barvách jsme se se umístili na předních příčkach jednotlivých skupin. Děkuji rodičům (p.Babulík, p.Hlisnikovská, p.Strnadlová) za pomoc s dopravou dětí.
 
6.11. ženy hrály své další utkání okresní soutěže žen opět na půdě soupeřek, tentokrát v Hnojníku. Po velice vyrovnaných dvou prních setech 28:30 a 26:28 nakonec podlehly i v tom třetím, a prohrály tak poměrem 0:3.
 
5.11. také starší žačky ze své skupiny ZKY-T2B nesestoupily, ale ani nepostoupily. V hale v Raškovicích si výhrou nad Bílovcem 2:0 si zajistily také umístění na 3. místě a setrvávají v této druhé nejlepší čtyřčlenné skupině v kraji.
 
4.11. mladší žačky hrály svá další utkání krajského přeboru mladší ch žaček. Pořadatelem skupiny ZKYM-T1-A byly VK Raškovice. Z důvodů obsazené haly se skupina odehrála v tělocvičnách v Dobré. Dívky ve skupině vyhrály utkání nad Bílovcem poměrem 2:0 a i přesto, že další utkání prohrály (s Orlovou a s Ostravou 0:2) zajistily si udržení v nejlepší skupině umístěním na 3.místě. Děkujeme p.Pokludové za pomoc s dopravou, Michalovi Jouzovi a Daliborovi Rajnochovi za pomoc při rozhodování utkání a L.Slovákové a J.Sonnkovi za pomoc s organizací.
 
2.11. mladší žactvo - družstva A (holky),B (smíšenky),C (kluci) - další kolo okresního přeboru v trojkovém volejbalu skupin A a C se konalo v hale v Raškovicích od 16.00-18.00hodin. Družstvo A (Martina, Pája, Sára, Vendy) se umístilo na 4. místě a družstvo B (Bára, Terka, Simča, Matěj, Šimon, Vojta) na 2.místě ve skupině A. Družstvo C (Dominik, Tom, Vojta, Walda, Danek, Staník) se ve skupině C umístilo na 1. místě a postupuje tak do skupny B. Děkujeme P.Kohutové, E.Blahutové, J.Biolkovi a S.Novotnému za pomoc při rozhodování utkání.
 

ŘÍJEN 2017

22.10. starší žačky se svým vítězstvím nad družstvem z Frýdlantu n/O udržely ve 2 nejlepší skupině krajského přeboru starších žaček a po dvou turnajích jsou v první osmičce z celkového počtu 28 družstev. Další kolo se odehraje 5.11.2017 v naší hale. Přijďte povzbudit naše hráčky !!!

17.10. ženy vyhrály ve svém prvním utkání okresní soutěže ve Frýdlantě n/O 3:2

14.10. proběhl v hale Raškovice první turnaj v barevném minivolejbalu na okresní úrovni, který byl organizován ve spolráci OVS, RED Volley Beskydy a VK Raškovice. Turnaje se zúčastnilo celkem 73 dětí, z toho 32 dětí z Raškovic. Své první volejbalové "umění" děti prokazovaly v barevných kategoriích dle pravidel stanovených ČVS. RAŠKOVICKÉ DĚTI MĚLY ZASTOUPENÍ VE VŠECH KATEGORIÍCH - žlutá, oranžová, oranžov-červená, červená a zelená. Na organizaci se podílelo 18 členů VK Raškovice, kterým moc děkujeme, že svůj volný čas věnovali dětem. Hlavní organizátorkou byla Nikola Němcová(Red Volley Beskydy, OVS), administrativu řešil p.Miloslav Chrobák (OVS).

  

13.10. muži zvítězili ve svém posledním utkání podzimní části okresní soutěže mužů s družstvem z Palkovic 3:1

10.10. v okresním přeboru trojic, kterého se účastnilo celkem 18 družstev, rozdělených do 3 skupin, obsadily VK Raškovice A - 2.místo ve skupině A, VK Raškovice B - 1.místo ve skupině B, VK Raškovice C - 5.místo ve skupině. V dalším kole si tedy družstva VK Raškovice A,B zahrají o umístění v celé soutěži v nejlepší A skupině, VK Raškovicce budou hrát ve skupině C. Obě skuiny A,C se odehrají v hale v Raškovicích 2.listopadu od 16.00 hodin.

8.10. smíšené družstvo žactva při kvalifikačním turnaji okresního přeboru na 6.ZŠ v Místku

7.10. Radost ze hry a z vítězných utkání ukázaly mladší žačky v krajském přeboru v Bílovci  
6.10. muži zaznamenali v domácím utkání hraném v hale s družstvem Staříč vítězství 3:0
 

ZÁŘÍ 2017

23.9.-24.9. hrály starší žačky kvalifikaci krajského přeboru v hale ABC v Novém Jičíně. Tento víkend se hrály 4 kvalifikační skupiny po 7 týmech. Ve skupině B, kde starší žačky VK Raškovice, doplněné v sobotu o mladší žačky Vendulku a Terezku a v neděli dokonce o 3 mladší žačky (Terezku, Vendulku a Báru), vyhrály poměrem setů 2:0 s týmy TJ Sokol Frýdek-Místek B, TJ Ostrava C, Slezská Orlice, Kopřivnice B, Poruba. Prohrály jen s družstvem Nový Jičín A poměrem setů 1:2. Podrobné výsledky zde. Ve skupině se tak umístily na 2. místě, čímž si vybojovaly pro další vývoj soutěže zařazení do 2 nejlepší čtyřčlenné skupiny.
*******************************************************************************************************************
22.9. muži v utkání hraném venku s družstvem Třanovice prohráli 2:3 (22,-14,-17,12,-9)
*******************************************************************************************************************
15.9.  muži v domácím utkání hraném v raškovicé hale s družstvem z Frýdku-Místku prohráli 1:3 
*******************************************************************************************************************
8.9. muži zaznamenali v domácím utkání hraném v hale s družstvem Mosty u Jablunkova vítězství 3:1
*******************************************************************************************************************
2.9. se mladší žačky zúčastnily přípravného turnaje ve Frýdku-Místku, který pořádal TJ Sokol Frýdek-Místek. turnaje se zúčastnila družstva: Valašské Meziříčí, Orlová, Frýdlant n/O, Frýdek-Místek, Raškovice. Naše děvčata hrála varovnaná utkání s TJ Sokol FM a s Valašským Meziříčím, kfy však prohrála 1:2. Naopak zvítězila nad drusžtvem z Frýdlantu n/O 2:0. Šanci na výhru nám nedala Orlová. Celkově jsme se umístili na 4. místě. 

SRPEN 2017

31.8. muži po pětisetové bitvě v Nýdku prohráli své další utkání okresního přeboru poměrem 2:3, v tiebreaku 13:15 
*******************************************************************************************************************
30.8. mladší žačky odehrály další přípravné utkání, tentokrát s družstvem z Karviné. Přípravné utkání v hale na Čeladné skončilo vítězstvím našich hráček poměrem setů 3:2.
******************************************************************************************************************
25.8. muži vyhráli své první mistrovské utkání okresního přeboru sezóny 2017/2018. Nad Red Voley Frýdlant n/O zvítězili 3:0.
*******************************************************************************************************************************
19.8.-20.8. se Uskutečnily tradiční volejbalové turnaje mezinárodní (Žilina, rybnik) a extraligovou účastí (OV, FM, Šternberk). Po oba dny se turnajů zúčastnilo celkem 38 družstev.
*******************************************************************************************************************************
V srpnu 7.8.-10.8. a 14.8-17.8. proběhlo soustředění dětí VK Raškovice.
 

ČERVENEC 2017

V sobotu 29.7. se některé naše děti zúčastnily turnaje v barevném minivolejbale. Turnaj byl organizován ve spolupráci s ČVS. Děti se setkaly a fotily s reprezentantkami ČR a po skončení turnaje shlédli utkání žen Korea x Německo, Česká republika x Polsko
********************************************************************************************************************************
V sobotu 15.7. se v hale v Raškovicích uskutečnil 10. ročník turn aje smíšených družstev. Zúčastnilo se celkem 11 týmů. Vítězem celého turnaje se staly domácí VK Raškovice. Čtěte více zde.
 

ČERVEN 2017

V pondělí 26.6. jsme s dětmi napříč všemi ročníky zakončili volejbalovou sezónu 2016/2017. Tréninkové odpoledne jsme pojali formou sportovního dne dětí spolu s rodiči a trenéry. Hráli jsme beach volejbal, pingpong, badminton, tenis, volejbal, skákali na trampolíne a koupali se v řece. Na závěr jsme si opekli špekáčky nebo ugrilovali hermelíny. 
********************************************************************************************************************************
Ve čtvrtek 22.6. proběhl na volejbalových kurtech poslední kolo Letního poháru Lumíra Hajduška v trojkovém volejbalu 2017. VK Raškovice pořádaly turnaj pro 1. a 2. skupinu, ve kterých jsme měli zastoupení. Družstvo VK Raškovice A vyhrálo všechna svá utkání a vyhrálo tak 2. skupinu. VK Raškovice B vyhrálo nad družstvem Green Volley Beskydy B. Celkově se v celé soutěži umístilo družstvo VK Raškovice A na 3. místě a obdrželo od vedoucího soutěže diplom a bronzové medaile. VK Raškovice B skončilo na 6. místě z celkového počtu 20. týmů. Kompletní konečná tabulka zde.
*******************************************************************************************************************************
V NEDĚLI 18.6. přijelo do Raškovic na turnaj MALÉ CENY BESKYD-JUNIOREK A KADETEK - celkem 12 družstev z celého Moravskoslezského kraje. Vzhledem k nepříznivému počasí se turnaj odehrál na třech kurtech ve víceúčelové hale. Družstva byla rozdělena do tří 4-členných skupin, ze kterých dále postoupila do čtvrtfinále 2 družstva na 1.-2. místěz každé skupiny + dvě nejlepší družstva ze 3. míst ve skupinách.
Vítězem turnaje juniorek se stalo po napínavém a krásném finálovém utkání mezi družstvY Přerova a TJ Sokol F-M, družstvo TJ Sokol Frýdek-Místek.  
***********************************************************************************************************************************
V sobotu 17.6. přijelo do Raškovic na turnaj žáků a žaček Malé ceny Beskyd celkem 28 družstev z celého Moravskoslezského kraje. Vzhledem k nepříznivému počasí se turnaj odehrál na třech kurtech ve víceúčelové hale a 1 kurtu ve staré tělocvičně s rozměry 9x18 m a výškou 5,5 m. Družstva byla rozdělena do tříčlenných skupin, ze kterých se dále postoupila 2 družstva, která hrála opět v trříčlenných skupinách o postup do čtvrtfinále. Ostatní družstva hrála o pořadí ve skupinách útěchy.
Vítězem turnaje žaček se stalo družstvo TJ Ostrava A a vítězem turnaje žáků se stalo družstvo Blue Volley Ostrava B. 
**********************************************************************************************************************************
V pátek 16.6. muži VK Raškovice zvítězili ve svém posledním utkání sezóny 2016/2017 nad družstvem Red Volley Frýdlant N/O a potvrdili tak vítězství v této soutěži. Vítězem okresního přeboru se stali již po třetí během posledních 4 let. GRATULUJEME!!!
***********************************************************************************************************************************
V pátek 9.6. muži VK Raškovice na domácích kurtech zvítězili poměrem 3:2 nad TJ Sokol Staříč a v úterý 13.6. v Palkovicích porazli domácí tým 3:0.
**********************************************************************************************************************************
V sobotu 10.6. se všechny naše mládežnická družstva - mladší žačky, starší žačky a žáci vydali objednaným autobusem na turnaj do Hodslavic. Bohužel vytrvalý déšť nám neumožnil odehrát jediné utkání. Pořadatelé turnaj zrušili.
**********************************************************************************************************************************
Ve čtvrtek 8.6. se hrálo další kolo okresní soutěže LPLH trojek, ve kterém obě družstva VK Raškovice A i VK Raškovice B hrála v nejlepší čtyřčlenné skupině. Bohužel oslabené družstvo A prohrálo v této skupině tentokrát všechna utkání a sestoupilo tak do skupiny 2. V nejlepší skupině se však udrželo družstvo B. Našimi soupeři byli kluci z Gren Volley Beskydy A a B. NUTNO PODOTKNOUT, ŽE NAŠE TÝMY BYLY VE SLOŽENÍ 3+1 (HOLKY+KLUCI) a 4+0 (holky+kluci).
**********************************************************************************************************************************
v pondělí 5.6. 2017 - na turnaji v barevném minivolejbale, pořádaném VK Raškovice na antukových volejbalových kurtech v Raškovicách za účasti 82 dětí z družstev VK Raškovice, Green Volley Beskdy, Red Volley Frýdlant n/O a škol Beskyďáčku (Janovice, Ostravice, Kunčice, ZŠ Komenského Frýdlant n/O) jsme obsadili tato medailová umístění:
 
žlutá kategorie: 1. místo - Raškovice D - Novotná, Bonková
                        2. místo - Raškovice C - Surmová, Klanica
                        3. místo - Raškovice B - Noga, Strnadlová
 
oranžová kategorie: 1. místo - Raškovice A - Šokalová, Macková
 
oranžovo-červená: 1. místo -Raškovice E - Kurečková, Klimánková                              
                            2. místo - Raškovice A - Peterová, Babulíková, Hostačná
                            3. místo - Raškovice C - Novotný, Strnadel
 
červená kategorie: 3. místo - Raškovice A - Kohut, Skotnica
 
zelenomodrá kategorie: 1. místo - Raškovice A - Smítalová, Luxová, Andrlová
                                   3. místo - Raškovice B - Hyrníková, Kotásková, Foldynová
 
Podrobné výsledky najdete zde
Fotografie najdete ve fotogalerii zde
 
Moc děkuji všem, kteří pomohli s organizací turnaje. 
Všem děkuji za pomoc s přípravou kurtů a celého areálu před turnajem. 

Jmenovitě děkuji:

vedoucím barev - Jirkovi, Evě, Vaškovi, Markétě a Věrce za skvělou spolupráci a řešení problémů s přehledem

hlavnímu moderátorovi - Honzovi - především za skvělé moderování a hlídání bezproblémového průběhu turnaje

všem rozhodčím - Aničce, Sáře, Martinovi S., Martinovi M., Martinovi Š., Tomášovi, Káji, Stele, Nikolce, Adélce, Alence, Báře, Lucce - za příkladné rozhodování a samostatnost 

předsedovi VK - Zbyňkovi - za lajnování, fotografování, předávání diplomu a řešení akutních problémů 

KVĚTEN 2017

VÍTĚZSTVÍ :-)
ÚTERÝ 30.5.2017 muži zvítězili v Hnojníku poměrem 3:0 (14,19,24) 
***********************************************************************************************************************************
pátek 26.5.2017 muži zvítězili v na volejbalových kuretech v Raškovicích nad družstvem ze Sokola Frýdek-Místek poměrem 3:0 (17,21,21) 
***********************************************************************************************************************************
Ve čtvrtek 25.5. se konalo další kolo LEtního poháru Lumíra Hajduška - trojkový volejbal. Družstvo B hrálo v hale SPŠ v Místku ve skupině 1 (o 1.-4.místo v celé soutěži), kde bohužel zvítězilo jen v jednom utkání. Družstvo VK Beskydy Frýdlant n/O porazilo 3:0. Tímto vítězstvím se však udrželo stále v 1. skupině.
Družstvo VK Raškovice B vyhrálo všechna svá utkání ve skupině o 5.-9.místo a postoupilo tak do skupiny 1. 
**********************************************************************************************************************************
Ve čtvrtek 18.5. se konalo další kolo LEtního poháru Lumíra Hajduška - trojkový volejbal. Družstvo VK Raškovice A hrálo v hale SPŠ v Místku ve skupině 1 (o 1.-4.místo v celé soutěži), kde bohužel zvítězilo jen v jednom utkání. Družstvo VK Beskydy Frýdlant n/O porazilo 3:0. 
Družstvo VK Raškovice B hrálo svá utkání v raškovické hale a zvítězilo ve dvou utkáních. Nad Kunčicemi, kluci poměrem 3:0, Kunčice, holky porazily 2:1.
***********************************************************************************************************************************
V úterý 16.5.2017 muži zvítězili v raškovické hale nad družstvem z Nýdku poměrem 3:1 (20,-20,22,25) 
***********************************************************************************************************************************
V pátek 12. května Muži zvítězili ve svém dalším utkání jarní částí okresního přeboru mužů na hřišti soupeře.
v Karviné 3:2 (23:25,14:25, 25:18,25:21,25:5).
***********************************************************************************************************************************
Od pátku 12.5. do neděle 14.5. se mladší žačky zúčatnily mezinárodního turnaje v Přerově. Celkem odehrály ve třech dnech 9 utkání. V pátek se ve čtyřčlenné skupině umístily na 3. místě, kdy porazily domácí družstvo Přerov A - 2:0 a bohužel s týmem Skalica VYHRÁLY "jen" jeden set 25:23, v tie breaku, pak prohrály 15:11. V sobotu žačky hrály celkem 4 utkání v pětičlenné skupině, z toho vybojovaly 2 vítězství , a to nad družstvem Levice 2:0 (25:4, 25:8) a družstvem z BRATISLAVY 2:1 (25:18, 22:25, 16:14). Ve skupině se tak umístily na 3. místě, což mladým hráčkám zajistilo postup do skupiny o 9.-12.místo z celkového počtu 20. týmů. Zde se Raškovice utkaly s družstvem Kometa Praha, se kterým jsme se rvaly ve druhém setu do samého konce, bohužel velké procento zkaženého podání rozhodlo o prohře 1:2 (21:25, 25:23, 14:16). S touto prohrou jsme již mohli pomýšlet "jen" na boj o 11.-12.místo, který nám bohužel s družstvem z Havlíčkova Brodu také nevyšel. Prohrály jsem opět 1:2 (25:20, 21:25, 13:15).
Podrobně jsou výsledky a průběh turnaje publikovány zde.
Další fotografie a videa zde.
 
 
*************************************************************************************************************
Ve čtvrtek 4.5. 2017 zvítězilo družstvo VK Raškovice A (Blahutová A., Garbová A., Michna M., Sonnek M.) ve všech 3 utkáních skupiny 2 druhého kola okresní soutěže trojic Letního poháru Lumíra Hajdůška, které se odehrálo v Metylovicích. Družstvo se umístilo na 1. místě ve skupině a postoupilo tak do skupiny 1.
Raškovice A – Metylovice       3 : 0 (45 : 9)
Raškovice A - Kunčice,holky  3 : 0 (45 :29)
Raškovice A - GV Beskydy B  3 : 0 (45 :22)        
 
Také družstvo VK Raškovice B (Rusňáková N., Luxová M., Strašilová V., Andrlová V.) vyhrála všechna svá utkání druhého kola skupiny 3 hraná v Raškovicích a postoupilo tak do skupiny 2.
Raškovice B – RV Frýdlant B      3 : 0 (45 : 31)
Raškovice B - Palkovice              2 : 1 (44 : 35)
Raškovice B - GV Beskydy C      3 : 0 (45 : 29)
 
PROHRY :-((
skupina 1. VK Raškovice A - Red Volley FnO A             0:3  
                VK Raškovice A - Green Volley Beskydy      0:3
skupina 2.  VK Raškovice B - Green Voley Beskydy B    1:2
 
22.5.2017-OP MUŽI
TŘANOVICE-VK Raškovice 3:0
 
skupina 1. VK Raškovice A -Green Volley Beskydy A    0:3
                VK Raškovice A - Green Volley Beskydy B   1:2
 
skupina A - VK Raškovice-Red Volley Frýdlant n/O   0:2
                 VK Raškovice-Green Volley Beskydy     0:2
                 VK Raškovice-Valašské Meziříčí            0:2
                 VK Raškovice-Mosty u Jablunkova         0:2
 

 DUBEN 2017

VÍTĚZSTVÍ :-)
V krajském kole barevného minivolejbalu, které se konalo v neděli 30.4. v Ostravě jsme obsadili tato medailová umístění:
žlutá kategorie: 1. místoŠarlota Pánková+Nela Wczelková
oranžová kategorie: 2. místoKája Kurečková+Ema Bonková
                               3. místoStanda Novotný+Daniel Strnadel
zelenomodrá kategorie: 3. místo  - Tereza Smítalová+Martina Luxová+Pavlína Hyrníková
 
Další výsledky najdete zde
******************************************************************************************************************************
V sobotu 29.4. 2017 se odehrál další turnaj šestkového volejbalu okresního přeboru v hale SPŠ v Místku. Naše družstvo složené z hráčů a hráček (Šebesta M., Muroň T., Michna M., Sonnek M., Mecová S., Garbová A., Blahutová A., Macková B.) porazilo tým děvčat z VK Beskydy Frýdlant n/O 2:0 a  tým chlpaců Red VOLLEY Frýdlant n/O A)2:0.   
****************************************************************************************************************
V PÁTEK 28.4. 2017 zvítězilo družstvo VK Raškovice B (Strašilová V., Popelková K., Rusňáková N., Luxová M.) ve 2 utkáních skupiny B kvalifikačního kola okresní soutěže trojic Letního poháru Lumíra Hajdůška a umístilo se tak na 2. místě ve skupině.
******************************************************************************************************************************
Ve čtvrtek 27.4. 2017 zvítězilo družstvo VK Raškovice A (Blahutová A., Garbová A., Michna M., Sonnek M., Smítalová T., Kotásková B.) ve všech 3 utkáních skupiny A kvalifikačního kola okresní soutěže trojic Letního poháru Lumíra Hajdůška a umístilo se tak na 1. místě ve skupině.   
*****************************************************************************************************************************
V turnaji MČR-regionální kolo v Brně - ve dnech 22.4.-23.4.2017 se naše hráčky umístily celkově na krásném 4. místě ve skupině B. Tohoto turnaje se celkově zúčastnilo 57 družstev z celé ČR. Hrálo se celkem v 8 skupinách, ze kterých do finále postupují družstva, která se umístila na prvních dvou místech. Z naší skupiny postoupily do finále TJ Sokol Frýdek-MíSTEK a Královo Pole A.
Naše mladší žačky vyhrály v sobotu poměrem 2:0 nad týmem Orlové a Královo pole B. Poměrem 2:1 zvítězily nad týmem ze Žďáru nad Sázavou.
Těsným výsledkem prohrály s týmem Agel Prostějov, TJ Sokol Frýdek-MÍSTEK a také s družstvem Královo Pole A naše hráčky bojovaly do posledního okamžiku.
 
podrobně viz: MČR
******************************************************************************************************************************
V pátek 21. dubna Muži zvítězili ve svém prvním utkání jarní částí okresního přeboru mužů na hřišti soupeře.
TJ Sokol Mosty u Jablunkova0:3VK Raškovice(-24, -21, -23)
 
 

BŘEZEN 2017

VÍTĚZSTVÍ :-)
středa 29.3. - BAREVNÝ MINIVOLEJBAL - Účast dětí od 1.-6. třídy na velkonočníkm turnaji, který pořádal "Beskyďáček" pro školy okresu Frýdek-MÍSTEK, byla úspěšná. Celkově jsme se umístili ze všech škol celkově na 2.místě. Tohoto turnaje se účastnilo celkem 38 dětí VK Raškovice a 319 dětí celkem. Zastoupení jsme měli ve všech barvách. Největší úspěchy zaznamenaly děti ve žluté barvě - 2x1.místo, oranžové 2x1.místo, oranžové-červené 1x1.místo a červené 1x1.místo.
foto:
 
neděle 26.3. - OKRESNÍ PŘEBOR - ŠESTKY - V tomto kole okresního přeboru jsme se po dlouhé době sešli skoro v kompletní sestavě žáků a starších žaček, pro které je tato soutěž určena. To se také projevilo na herním výkonu, kdy jsme hráli vyrovnaná utkání se všemi týmy skupiny A. Vyhráli jsme 2 utkání, a to nad družstevm Mosty u Jablunkova a děvčaty z Frádlantu n/O, aLe bohužel skupina je tAK VYROVNANÁ, ŽE JSME NAKONEC OBSADILI AŽ 4. MÍSTO VE SKUPINĚ. úSPĚCHEM VŠAK JE, ŽE JSME SE V TÉTO SKUPINĚ UDRŽELI.
 
NEDĚLE 19.3. - KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN - Nesmírně napínavé a náročné utkání sehrály ženy Raškovic, kdy v tomto dvojzápase soutěže odehrály 10-setovou bitvu s týmem žen z Polanky nad Odrou. Vítězství a prohry si nakonec rozdělily družstva sravedlivě poměrem 2:3 a 3:2. 
 
sobota 18.3. - KRAJSKÝ PŘEBOR MLADŠÍCH ŽAČEK - Na posledním turnaji mladších žaček, který se konal v Novém Jičíně, se nám podařilo ve skupině "C" 3x vyhrát poměrem 2:0 nad týmem z Nového Jičína B a C a nad Krnovem, ale boužel to nestačilo na celkové vítězství ve skupině.Celkově jsme se v soutěži umístili na 10. místě z 16. družstev. 
 

PONDĚLÍ 13.3.OKRESNÍ PŘEBOR TROJIC - Ikdyž se toto poslední kolo domácím týmům příliš nevydařilo, a obsadily ve čtyřčlenné skupině 3. a 4. místo. Celkově jsme v soutěži dosáhli vynikajících výsledků. Družstvo A obsadilo celkově 1. místo v soutěži a družstvo B se umístilo celkově na 4. místě. družstvo C ještě svede svůj boj o celkové umístění ve skupině C ve čtvrtek v Metylovicích.

 

 

NEDĚLE 12.3. - krajský přebor žen. Ženy v  PRVNÍm utkání TOHOTO KOLA skupiny útěchy II o celkové pořadí v soutěži s družstvem Štítiny u Opavy vyhrály poměrem 3:0. Ve druhém zápase však již na družstvi Štítiny nestačilo a prohrálo poměrem 1:3.

 

NEDĚLE 12.3. - krajský přebor starších žaček. Starší žačky, které však tentokrát byly zastoupeny jen jednou hráčkou, Janou, vyhrály všechny 4 utkání v rámci dalšího kola krajského přeboru skupiny D, které se konalo v domácím prostředí haly Raškovice. Ostatní tým tvořily mladší žačky. Pod vedením trenéra Honzy a kapitánky Adélky, neprohrály jediný set, a dokonce vyhrály set 28:26, kdy prohrávaly již 23:20. Všechny hráčky, které se účastnily (Adélka, Alenka, Kája, Nikča, Jana, Stela, Terka, Vanesska, Simča, Katka, Pája, Kamča a Vendy) zaslouží velkou pochvalu za reperezentaci našeho klubu. GRATULUJEME K POSTUPU DO SKUPINY C a kcelkovému konečnému umístění na 15. místě z 28. týmů z celého Moravskoslezského kraje. 

 

pátek 10.3. - Barevný turnaj s Beskyďáčkem - tohoto turnaje se účastnilo celkem 9 dětí VK Raškovice, 2 družstva žluté barvy a 2 družstva oranžové barvy, děti obsadily celkem 2 x1.místo, 1x 2.místo, 1x 3. místo. GRATULUJEME :-)!!!

neděle 5.3. - oblastní kolo v barevném minivolejbale ve Frýdku-Místku

Vítězstvím ve většině utkáních a celkovým 2. místem z celkového počtu 15, zachránili pověst raškovických na tomto turnaji Domink a Tomáš v kategorii červené.

sobota 4.3. - krajský přebor mladších žaček. Mladší žačky vyhrály jen 2 ze 4 utkání v rámci dalšího kola krajského přeboru, které se konalo v Kopřivnici. Tyto vyhry nám zajistily je 4 místo v poslední C skupině. Vítězná utkání si žačky odvezly v souboji  s družstvy Nový Jičín C a Krnov. 

PROHRY  :-((
PONDĚLÍ 13.3. - OKRESNÍ PŘEBOR TROJIC - Ikdyž se toto poslední kolo domácím týmům příliš nevydařilo, a obsadily ve čtyřčlenné skupině 3. a 4. místo. Celkově jsme v soutěži dosáhli vynikajících výsledků. viz. výše
 
NEDĚLE 12.3. - krajský přebor žen. Ve druhém zápase TOHOTO KOLA skupiny útěchy II o celkové pořadí v soutěži na družstvo Štítiny nestačilo a prohrálo poměrem 1:3.BŘEZEN 2017
 

neděle 5.3. - oblastní kolo v barevném minivolejbale ve Frýdku-Místku

Naše děti v celkovém počtu 22 měly zastoupení tentokrát jen ve žluté, oranžové, oranžovo-červené a červené barvě.

Celkově se nám tentokrát příliš nedařilo, ale vždy jsme unikli lepšímu umístění jen o pár míčů. Celkové umístění si přečtěte zde.

sobota 4.3. - krajský přebor mladších žaček. Mladší žačky prohrály 2 ze 4 utkání v rámci dalšího kola krajského přeboru, které se konalo v Kopřivnici. Tyto prohry nám pohužel nezajistily postup do skupiny B, a bohužel to bereme jako velký neúspěch celého týmu. Nutno však podotknout, že jsme se turnaje opět účastnili ve velkém oslabení v celkovém počtu 7 hráček, kdy nám chyběly velké opory jako je Alenka, Stela a Bára. Ostatní hráčky ze 6.-7.třídy byly po celotýdenním lyžování v rámci školního lyžařského výcviku dosti unavené, což se na herním výkonu projevilo. Adélka, kapitánka týmu, patřila k našim nejlepším hráčkám, bohužel se ji však v koncovkách nepodařilo vždy tým podržet na jedničku s hvězdičkou. A aby toho nebylo málo, potrápily nás také zdravotní problémy u Vendy - záda a Pavča - bolesti břicha. Součástí týmu byla také Simonka, naše nejmladší hráčka ze 4 třídy, kterou musíme pochválit za výborný výkon.

 
 

     ÚNOR 2017

PROHRY  :-((

sobota 4.2. - krajský přebor žen. Bohužel naše ženy opět prohrály. Tentokrát s družstvem Palkovic 0:3, 1:3. 

sobota 4.2. - krajský přebor mladších žaček. Mladší žačky prohrály 3 ze 4 utkání v rámci dalšího kola krajského přeboru, které se konalo v Karviné. Tyto prohry nám pohužel zajistily opět sestup do skupiny C.

neděle 12.2. - krajský přebor starších žaček. V Raškovicích družstvo žaček prohálo celkem 3 utkání skupiny D. S družstvem z Valašského Meziříčí 1:2, s Novým Jičínem B 0:2 a s Karvinou také 0:2.

https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/2017_02_12_KP_STARSI_ZACKY_RASKOVICE/

sobota 18.2.- krajský přebor ženŽeny prohrály v  prvním utkání skupiny útěchy II o celkové pořadí v soutěží KP s družstvem Štítiny u Opavy poměrem 1:3. Utkání se odehrálo v hale soupeřek za mohutného povzbuzování domácích hráček, na které se přišlo podívat desítky diváků. Sety byly vyrovnané, koncovku naše hráčky zvládly však jen v jednom setu. Druhý zápas však byl úplně jiný, čtěte níže :-)

foto:https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/2017_2_18_KP_ZENY_Stitina

sobota 25.2.- krajský přebor ženŽeny prohrály v  obou utkáních skupiny útěchy II o celkové pořadí v soutěži KP s družstvem Polanky nad Odrou 2x poměrem 0:3. Utkání se odehrálo v hale soupeřek za mohutného povzbuzování Fanclubu domácích hráček. 

VÍTĚZSTVÍ :-)

sobota 4.2. - krajský přebor mladších žačekMladší žačky vyhrály jen 1 ze 4 utkání v rámci dalšího kola krajského přeboru, které se konalo v Karviné. Ve skupině porazily tým C z Nového Jičína,avšak ani tato výhra nám nezajistila setrVání ve skupině B.
neděle 12.2. - krajský přebor starších žaček. Výhra 2:0 nad družstvem TJ Sokol FM C a výhra 1 setu nad družstvem z Valašského Meziříčínám zajistila žačkám setrvání ve skupině D, a celkově 4. místo v této skupině.
                     - oblastní kolo v barevném minivolejbale v Ostravě-Naše děti v celkovém počtu 24 měly zastoupení ve všech barvách. Celkově jsme byli velmi úspěšní a posbírali jsme celkem 2 x 1. místo, 3x 2.místo, 1x 3. místo, 1x 8. místo, 1x 10. místo a 1x 11. místo. Podrobné výsledky budou uveřejněny zde.
čtvrtek 16.2. - okresní přebor trojic . Družstvo B zvítězilo ve všech utkáních a vyhrálo v tomto kole skupinu A. VELKÁ GRATULACE!!!
Družstvo A vyhrálo 2 utkání ze 3 a obsadilo 2. místo ve skupině. Družstvo C zvítězilo 2 ze 3 utkání a bylo krůček od postupu do skuiny B. Pouze s horším poměrem míčů obsadilo až 2. místo ve skupině C.
 
sobota 18.2.- krajský přebor žen. Ženy ve  druhém utkání skupiny útěchy II o celkové pořadí v soutěži s družstvem Štítiny u Opavy vyhrály poměrem 3:1. Oproti prvnímu zápasu méně kazily, podařilo se zahrát několik vítězných útočných úderů a naopak přinutily soupeřky udělat mnohem více chyb.
 
neděle 26.2. - okresní přebor žactva-šestkový volejbal. Naše smíšené družstvo kluků a holek suverénně zvítězilo ve všech čtyřech utkáních poměrem 2:0. V utkání s s mladšími žačkami z Frýdku-Místku se podařil našemu družstvu, konkrétně Martinu Sonnkovi, také malý Raškovický rekord. V jednom setu, který jsme vyhráli 25:0, odpodával bez chyby Martin celkem 24 podání, z toho dle pravidel, 3 vrchní útočné podání a 21 podání spodem. Protože se opravdu jednalo na straně soupeře o malé začínající děvčata měli Raškovičtí za úkol v případě, že se nám vrátí míč po podání zpět, rozehrát hru na 3 údery a hrát pouze prsty přesně na naše soupeřky.
 

LEDEN 2017

PROHRY  :-((

sobota 14.1. - okresní přebor žactva. Bohužel naše smíšené družstvo prohrálo všechna utkání ve skupině A a sestupuje tak do skupiny B.

neděle 15.1. - krajský přebor starších žaček. Bohužel také starší žačky prohrály všechna utkání ve skupině C a sestupUjí tak do skupiny D.

neděle 15.1. - krajský přebor žen. Bohužel naše ženy prohrály obě utkání s družstvem TJ Sokol Frýdek-Místek

sobota 21.1. - krajský přebor mladších žaček. Mladší žačky prohrály utkání s Ostravou A, B a Karvinou, ale viz. níže....

sobota 28.1. - krajský přebor žen. Ač ženy bojovaly a výhra v prvním zápase s Kozlovicemi byla na spadnutí, ženy prohrály v tie breaku 12:15. Celkově v prvním utkání prohrály tedy 2:3, ve druhém už se sesypaly a prohrály 0:3. 

VÍTĚZSTVÍ :-)
pátek 6.1. - družstva VK Raškovice A a VK Raškovice B se udržely v soutěži okresního přeboru trojic v nejlepší skupině A a bojují tak o přední příčky celkového umístění v soutěži
čtvrtek 12.1. - družstvo VK Raškovice C vy hrálo všechna utkání ve skupině D soutěže okresního přeboru trojic a postoupilo tak do vyšší skupiny C
 
sobota 21.1. - krajský přebor mladších žaček. Mladší žačky vyhrály utkání s Frenštátem p/R. , což jim zajistilo 4. místo ve skupině B, ve které budou hrát i další                         kolo 4.2.
neděle 22.1. - krajský přebor žen. Ženy vyhrály v obou utkáních s Hnojníkem 3:0. Gratulujeme!!! 
 

PROSINEC 2016

VÍTĚZSTVÍ :-)
čtvrtek 1.12. 2016 - Družstvo VK Raškovice A- mladší žactvo (Martin Sonnek, Martin Michna, Nikol Rusňáková, Tomáš Garba, Dominik Dorociak) vyhrálo v soutěži okresního přeboru trojic skupinu A 
neděle 4.12. 2016 - starší žačky vyhrály skupinu D a postoupily do skupiny C
úterý 6.12. 2016 - mladší žačky - družstvo B vyhrálo skupinu v OP trojic a postupuje do nejlepší skupiny A
sobota 17.12. - 3.místo ve skupině B
PROHRY  :-((
čtvrtek 1.12. 2016 - Družstvo VK Raškovice C- mladší žactvo (Barbora Kotásková, Vendula Andrlová, Tereza Smítalová, Vanessa Strašilová, Kateřina Ošťadálová, Simona Blahutová) prohrálo v soutěži okresního přeboru trojic ve skupině C všechna utkání a bohužel sestupuje do skupiny D- BUDEME DRŽET PALCE  AŤ SE V DALŠÍM KOLE DAŘÍ VÍCE
 
neděle 4.12. 2016 - ženy bohužel prohrály poslední svá utkání v první polovině soutěže krajského přeboru žen s družstvem ze Štramberku a skončily tak v tabulce před vánoci na předposledním místě
0:3 (-11,-22,-15)
0:3 (-22,-21,-9)
 
neděle 18.12. - krajský přebor starších žaček - 4. místo ve skupině C
 

LISTOPAD 2016

Podzimní úklid hřiště, šaten, klubovny 19.11. v 9.00

Hrábě sebou, oběd zajištěn (guláš), svačina klobásy.

Zveme všechny ruce a nohy :-)

Výsledkový servis družstev VK Raškovice v soutěžích:

MUŽI - Vítězství :-)

04.11.       VK Raškovice - TJ Sokol Palkovice          3:2 (17,-22,23,-16,9)

Ženy - Prohra :-((

  05.11. 09:00      Kozlovice - VK Raškovice               3:0 (9,18,23)
  05.11. 13:00       Kozlovice - VK Raškovice              3:0 (23,19,17)

 

Smíšenky (žačky+žáci)

 

Mladší žačky - KP

 

Mladší žačky + mladší žáci

 

Přípravka - 

 

ŘÍJEN 2016

 
 
23.10. VK Raškovice-KV Tatra Kopřivnice A      0:2 (-11,-25)   :-((  
           TJ Zlaté Hory-VK Raškovice                   0:2 (-15,-14) :-)
           VK Raškovice-TJ Nový Jičín C                2:1 (-20,21,6) :-)
           VK Polanka nad Odrou-VK Raškovice     1:2 (-16,18,-14) :-)
 

ZÁŘÍ 2016

Mladší žačky se v sobotu 10.9.2016 zúčastnily přípravného turnaje mladších žaček ve Frýdku-Místku. Ve všech utkání zvítězily poměrem setů 2:0 a a staly se tak vítězkami turnaje.
Jejich soupeřkami byla tato družstva: 
TJ Sokol Frýdek-Místek A
TJ Sokol Frýdek-MíSTEK B
Frýdlant n/O
Karviná
Kopřivnice
 
 
****************************************************************************************************************************
Muži již odehráli první dvě utkání okresního přeboru mužů. V obou utkáních zvítězili. V Třinci 7.9. vyhráli v poměru 3:0 a doma v pátek 9.9. na volejbalových kurtech v Raškovicích zdolali Karvinou poměrem setů 3:1
***************************************************************************************************************************
 

Sezóna 2016/2017

Tréninky a mistrovská utkání budou v měsíci září probíhat na volejbalových kurtech, 
v případě nepříznivéhoho počasí bude trénink nebo utkání ve víceúčelové sportovní hale. 
Tělocvična ZŠ Raškovice bude využívána pro cvičení ASPV.
 

NÁBOR DĚTÍ STÁLE TRVÁ I V SEZÓNĚ 2016/2017

 

Prázdniny červenec-srpen 2016

 V případě zájmu je možno během prázdninových dní využít sportoviště v areálu antukových kurtů

 mimo již naplánované akce a soustředění

Nabízíme k využití tato sportoviště včetně sportovních pomůcek a náčiní  

(sítě, balóny, rakety, florbalové hole, branky, apod.):

volejbalové antukové kurty - 2x (možnost hrát volejbal, florbal, nohejbal)
beachvolejbalový kurt - 1x
stůl na stolní tenis - 1x
přenosné badmintonové hřiště se stojany a sítí na travnaté ploše - 1x
dětské hřiště - skluzavka, houpačky, pískoviště, lezecká stěna
trampolína pro děti - 1x
CENÍK: viz. kontakt nebo uveden na tabuli v areálu

 

Po ukončení sportovní činnosti je nutno sportoviště vždy uvést do původního stavu

(vrátit zapůjčené pomůcky a zamést antukové a beach volejbalové kurty)

 
 
V areálu je během prázdnin stálá služba od 9.00-19.00 hodin
kontakt:Tereza Bruncková, 728 735 549
 

23.6.2016 Závěrečné kolo OP trojic-Letního poháru Lumíra Hajdůška

 Vítěz celé soutěže - VK Raškovice "A"

ve složení Martin Šebesta, Martin Michna, Martin Sonnek, Tomáš Muroň.

!!!GRATULUJEME!!!

 

ČERVEN 2016

Valná hromada v pátek 17.6. v 18.00.

Pro všechny členy klubu (volejbal, ASPV) v klubovně na volejbalových kurtech.

 

Program Valné hromady:

1, Úvod, průřez činností VK ve 2015

2, Zpráva hospodaření za 2015

3, Zpráva o sportovní činnosti VK - volejbal, ASPV za 2015-16

4, Postřehy trenérů volejbalu a cvičitelek ASPV

5, Předpokládané investice v 2016 a příprava turnajů

6, Náměty a požadavky členů týkající se provozu a činnosti VK

7, Diskuse

8, Závěr

 

Za výkonný výbor VK

 

Zbyněk Sonnek

předseda VK 

KVĚTEN 2016

13.5.-15.5. 2016 - Mezinárodní turnaj v Přerově

Mladší žačky se účastnily turnaje mladších žaček - Memoriálu Jiřího Lakomého. Již 23. ročník silně obsazeného volejbalového turnaje mladších žákyň uspořádal o víkendu přerovský volejbalový klub. Memoriálu Jiřího Lakomého se letos zúčastnilo dvacet týmů s mezinárodní účastí.

Celkové pořadí:

1.Znojmo                  2.Schweriner SC      3.Senica

4.Uničov                   5.Děčín             6.Kometa Praha

7.Ostrava                    8.Skalica              9.Česká Třebová
10.Orion Praha                11.Vyškov                  12.Přerov A
13.Jehnice                      14.Přerov B                15.Frýdek Místek
16.Raškovice   17.Čadca                    18.Bratislava
19.Mikulova Praha          20.Přerov C

Zdroj: https://prerovsky.denik.cz/ostatni_region/tradicni-prerovsky-turnaj-ve-volejbale-starsich-zacek-patril-znojmu-20160516.html

 

VK Raškovice (mladší žačky) -Jana, Sára, Stela, Anička, Pavla, Alenka, Kája, Adélka, Bára, Nikol

https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/prerov

 

7.5.2016 Mistrovství republiky seniorek - krajské kolo Ostrava

Ženy vybojovaly na turnaji krajského kola Mistrovství republiky seniorek 3. místo. Turnaj se konal za účati 5 družstev v sobotu 7.5. od 9,00 hodin v hale Varnská v Ostravě.
Celkové pořadí:
1. Fulnek
2. Ostrava Poruba
3. Raškovice
4. Slávia OU Ostrava
5. Karviná
 
 
 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS - DUBEN 2016

 

14.4 - Letní pohár Lumíra Hajduška trojic - Raškovice A, C - NOVÁ HALA V RAŠKOVICÍCH

  • Podrobné výsledky
  • Raškovice "A" ve složení Martin Šebesta (C), Martin Sonnek, Martin Michna, Tomáš Muroň vyhráli skupinu A kvalifikačního kola a budou hrát další kolo ve skupině o 1.-4.místo. Gratulujeme
  • Raškovice "C" ve složení Adéla Blahutová, Nikol Rusńáková, Alena Garbová, Karolína Popelková, Barbora Macková se umístily na 2. místě ve skupině "A"kvalifikačního kola a budou hrát další kolo ve skupině o 5.-8.místo. Pěkný výsledek.
 

9.4 - 30.4 - Ženy A

 

 

23.10. 10:30VK Raškovice-KV Tatra Kopřivnice A0:2 (-11,-25)  3. kolo823.10. 12:00TJ Zlaté Hory-VK Raškovice0:2 (-15,-14) 923.10. 12:00TJ Nový Jičín C-VK Polanka nad Odrou2:0 (13,13)  4. kolo1123.10. 13:30VK Raškovice-TJ Nový Jičín C2:1 (-20,21,6) 1223.10. 13:30KV Tatra Kopřivnice A-TJ Zlaté Hory2:0 (11,16)  5. kolo1423.10. 15:00TJ Nový Jičín C-KV Tatra Kopřivnice A0:2 (-12,-21) 1523.10. 15:00VK Polanka nad Odrou-VK Raškovice1:2 (-16,18,-14)

Novinky

27.09.2014 22:14

Výsledky družstev

Ženy hrály v pátek od 17.00 předehrávaná utkání krajskéhopřeboru 2. třídy v Kozlovicích. Družstvo velice omlazené novými hráčkami z řad juniorek porazily pod vedením Jakuba Bohačíka zkušené Kozlovice v prvním zápase 3:2. Ve druhém utkání však podlehly 1:3.   Muži prohráli svůj...
01.09.2014 22:11

MUŽI VYHRÁLI NAD FAVORITEM

Muži ve svém prvním utkání okresního přeboru sezóny 2014/2015 zdolali favorita soutěže. Družstvo Palkovic B, které v předházejíí sezóně hrálo krajský přebor přijelo do Raškovic pro vítězství. Z počátku to vypadalo, že opravdu nebudou mít v Raškoviíh příliš mnoho práce. Ovšem naši muži svou...
08.05.2014 21:28

VÝSLEDKY OP TROJIC-LETNÍ POHÁR

VÝSLEDKY PO DVOU KOLECH LETNÍHO POHÁRU TROJIC ŽACTVA JSOU JIŽ UVEDENY V ZÁLOŽCE DRUŽSTVA/MLADŠÍ ŽAČKY, ŽÁCI/PO DVOU KOLECH JSME NA 11. MÍSTĚ A HRAJEME DALŠÍ KOLO VE 3. SKUPINĚ VE FRÝDLANTĚ N/O.
04.05.2014 14:07

Muži zahájili jarní soutěž vítězstvím

V pátek v tělocvičně na Morávce muži opět zvítězili v okresním přeboru mužů, kde v letošním roce nemají konkurenci. Sestava ve složení Jirka Biolek, Vojta Biolek, Vojta Bohačík, Aleš Kolář, Patrik Taichman a Jakub Šprla nedala družstvu z Hnojníka žádnou šanci. Výhrou 3:0 (15,14,15) si muži...
01.03.2014 20:13

JUNIORKY BYLY V PORUBĚ ÚSPĚŠNÉ

Dne 15.2.2014 naše stále se zlepšující družstvo juniorek porazilo družstvo z Poruby. Poruba je o jedno místo tabulce výše než naše hráčky, o to více je toto vítězství cennější. Hráčky zvítězily v prvním zápase hladce 3:0 (18,23,23) a ve druhém utkání , kdy již prohrávaly 2:0 nakonec...
12.01.2014 22:43

Turnaj v barevném minivolejbale 19.1.2014

 Další turnaj v barevném minivolejbale proběhne v Ostravě. Turnaje se zúčastní všechny děti VK Raškovice, které se přihlásí do čtvrtku 16.1.2014  p.Sonnkové. Bližší informace v sekci  pro rodiče 
12.01.2014 22:31

Vánoční turnaje

 Před vánoci proběhl v tělocvičně v Raškovicích vánoční turnaj v barevném minivolejbale. Výsledky a účast najdete v záložce družstva/barevný minivolejbal/2013-2014/závěrečný turnaj v Raškovicích.   O vánočních svátcích v pátek 27.12.2014 proběhl vánoční trunaj dospělých, kterého se...
10.11.2013 19:24

BAREVNÝ MINI, TURNAJ TROJIC, JUNIORKY, ŽENY A, BRIGÁDA

V neděli 10.11. se turnaje oblastního přeboru v barevném minivolejbale na 6.ZŠ ve FRÝDKU-MÍSTKUzúčastnilo celkem 23 dětí našeho volejbalového klubu. V jednotlivých kategoriích PRO DĚTI OD 1.-5. TŘÍDY soupeřily s dětmi z Ostravy, Frýdku-Místku a Přerova. Neoficiální výsledky najdete...
03.11.2013 21:27

ZPRÁVIČKY KE DNI 4.11.2013

Smíšenky Družstvo mužů a žen vloni postoupilo do ligy "A"  soutěže RBVL, kde spolu hrají nejlepší týmy Moravskoslezského kraje včetně některých týmů z Polska, Slovenska nebo jiných krajů. Na prvním turnaji vyhráli jeno utkání a 2 prohrály. Výsledky zde.   Juniorky - KP...
20.10.2013 19:38

Zprávičky ke dni 20.10.2013

  Juniorky - KP juniorek V 5.-6. kole juniorky vyhrály nad svými soupeřkami z Krnova jednoznačně v obou setech 3:0 a 3:1. Utkání se hrála v neděli 20.10. v tělocvičně na Morávce. Ve 4.kole odehrály vítězné utkání v Karviné po boji v 5. setech. Bohužel první zápas v tělocvičně...

Vyhledávání

ODKAZY

OFICIÁLNÍ WEB ČESKÉHO VOLEJBALOVÉHO SVAZU
 
PŘIHLÁŠENÍ DO VISU
 
INFORMACE,CELOSTÁTNÍ TURNAJE, APOD.
 
VOLEJBAL V TELEVIZI